Закріплення правильної вимови звука (ш)

Тема: закріплення правильної вимови звука (ш) в іграх, віршах, скоромовках. Визначення послідовності звуків у слові. Переказ знайомих казок. Мета: закріплювати вимову звука (ш) в текстах та розмовній мові; продовжувати роботу над визначенням послідовності звуків у слові; розвивати фонематичний слух та сприймання, логічне мислення;збагачувати словниковий запас; виховувати правильну вимову, культуру мовлення, бажання правильно говорити; виховувати негативне ставлення до ледарства, непослуху. Прищеплювати любов до художнього слова.


Обладнання:мовленнєвий матеріал, дидактичний матеріал. таблиця, предметні картки, сюжетні малюнки,фішки.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

1. Артикуляційна гімнастика.

2. Актуалізація опорних знань.

II. Основна частина.

1. Чистомовки.

Ми ловимо лоша – ша-ша-ша.

Я шапку ношу –шу-шу-шу.

Великий баштан наш –аш-аш-аш (уточнення значння слова)

Я приймаю душ – уш-уш-уш.

2. «Неслухняні звуки».

Сарф, миса, машина, сани, суба, сапка, сафа, сармати, шорти, сиска.

3. Виявити слова зі складом –ша- : шафа, шило, шапка, шубка, шорти, шарф, шана(повага), шахи.

4. Визначити послідовність звуків у словах.

Душ, каша, фініш.

5. Небувачки.

Даша миє шибку чи шибка миє Дашу?

Маша їсть кашу чи каша їсть Машу?

Мишка в кашкеті і штанах шкребеться в нашій шафі.

6. Читання з передбаченням.

Спритна Маша

У Маші мошка в каші.

Що робити нашій Маші?

Виклала в миску і нагодувала кішку.

Робота з текстом.

7. Робота над скоромовкою.

Шили мишки мишенятам

Шапки, шубки,штаненята.

Конкурс.

8. Декламація вірша з відповідними рухами.

Раз,два,три,чотири,п`ять-

Кішка вчиться рахувать.

Потихеньку. Тишком-нишком

Додає до себе мишку…

Рахувала довго кішка…

Кішка є, немає мишки…

9. Переказ казки.

Загадка.

Справжній красень-молодець,

На голівці – гребінець,

Мишенят він доглядає,

Пече, смажить, прибирає.

(півник)

Казка «Колосок»

Читання.

Питання до казки.

Завдання: -розкласти ілюстрації у потрібному порядку;

-переказати казку(від імені півника, одного з мишенят).

Д/з- розмальовки(розмалювати казкових героїв та розповісти дома казочку).

Підсумок.