Формування рухів губ. Узгодження присвійних займенників з іменниками

Мета: Вчити виконувати вправи для формування рухів губ; розвивати спухову увагу, пам`ять, моторику; визначати склади і слова із заданим звуком , узгоджувати присвійні займенники
(мій, моя, моє., мої) з іменниками, збагачувати словниковий запас узагальненими словами.

Обладнання: городу; предметні картки; малюнки саду , книжка; ключі, іграшки .

Хід заняття

1.Організацііний момент .

Привітання .

2.Основна частина .

Загадка

Є вони у всіх людей :

У дорослих і дітей .

Ними ми цілуєм мам

І всміхаємося татам .

Ось відкрили білі зубки

Дві пухкі червоні …(губки).


Щоб красиво розмовляти ,

Треба губки тренувати .

Допоможуть різні вправи:

І корисні і цікаві


Вправи для формування рухів губ «Жабки» , «Хоботок», «Кізонька й корова» ,»Веселий клоун».



Добре попрацювали наші губки , а тепер попрацюють наші вушка .

Логопедичні ігри та вправи на розвиток слухової уваги.

Ігрова вправа «Впізнай за звуком»

На столі лехать предмети із скла,дерева,паперу,заліза.Дитина заплющує очі.Дорослий створює звуки:бряжчить ключами,гортає книгу,стукає олівцем,шарудить газетою.Дитина називає предмет ,яким був створений звук.

«Що звучало ? »

Ознайомити дитину з назвами і звучанням кількох предметів.Заплющивши очі , дитина впізнає іграшку по звуку .



Повторить по порядку ряди слів :

Ніс,коса,кава,лапа;

Жук,лис,мило,миша;

сад,коза,гава,книжка;

ніч,гриб,сіно,слива.


Гра «Один предмет чи кілька?»

Розглянути з дитиною малюнки, пояснити їх. Потім називати предмет а дитина вказує на потрібний.


Фізкультхвилинка.

Ігрова вправа «Спіймати звук «С» в складах та словах»

Са,со,ли,се,шу,си,ас,,ан,ос,,уш,ус,іс

Сани,син,школа,сито,квас,двері,хвіст,пес,рука,масло.



Гра « Відтворити ритм»

Дорослий олівцем відтворює прості ритми.


Г ра «Правильно - неправильно»

Правильно-плеснути , неправильно-тупнути.

Птах летить, машина їде, зелена коза, велосипед іде, корова летить, літак летить, кіт гавкає, собака спить, кішка летить.


Узгодження присвійних займенників з іменниками. Узагальнення

Робота з картками і предметними малюнками.

Чий сад? Чий город?

Що росте в саду? Що росте на городі?

Як називаються ці плоди кожен окремо? Як називаються ці плоди всі разом?


3.Заключна частина.

Висновки

Запитання до дітей.

Що ми сьогодні робили на занятті? Що вам сподобалось? Що було важким?

Подяка і похвала за роботу.